X
تبلیغات
رایتل
X
تبلیغات
فروشگاه بهار

 • تماس با ما

 • موضوعات فروشگاه بهار
  عمومی (4)
  ساعت (11)
  مذهبی (18)
  آئروبیک لاغری ماساژ ماساژور (5)

  اسفند 1391
  پرفروش‌ترین‌ها

  محصولات روز

  بازدیدکنندگان فروشگاه بهار
  1380725
  ----------
  Copyright 2009-2013 jala
  All rights reserved


 • صفحه اصلی
 • اس ام اس
 • فال
 • اخبار برتر
 • اخبار روز
 • فروشگاه


 • رسول ترک رسول ترک
  زیبا و واقعی!
  فیلمی زیبا مشابه شب دهم!
  قدیمی تر ها رسول ترک را نیک به یاد دارند!
  داستان فردی داش مشتی و عیاش و لاابال کامل!
  چه شد که رسول ترک به یک باره متحول و دگرگون شد!
  ماجرای رسول ترک که پس از دگرگونی شهره عام و خاص شد!
  1 عدد سی دی | 2450 تومان | خرید پستی خرید پستی خرید پستی خرید پستی

  فیلم مستند داستانی رسول ترک به کارگردانی موسی الرضا دلخواه و با هنرمندی مهدی اوشی در خصوص زندگی فردی لات و لا ابالی است که به واسطه یک لحظه پشیمانی مورد عنایت اباعبدالله علیه السلام قرار گرفته ، متحول شده و دست از اعمال ناپسند خود بر می دارد و اسم خود را برای همیشه در تاریخ زنده می کند. این محصول به تمامی دوستداران حضرت سیدالشهدا علیه السلام تقدیم می شود.


  زندگینامه رسول ترک:
  در روز 5 اسفند سال 1284 شمسی، در محله قدیمی خیابان در شهر تبریز، فرزند مشهدی جعفر و آسیه خانم یعنی رسول چشم به جهان گشود. آسیه خانم یکی از گریه کنان روضه امام حسین (ع)، با عشق و محبتی که به مولا داشت فرزند خود را بزرگ کرد ولی بازیهای روزگار از رسول، جوانی خلافکار و لاابالی بارآورد. بعد از سنین بیست و چهار پنج سالگی، رسول شهر و دیار خود را رها کرد و به تهران آمد. از آنجایی که رسول آذری زبان بود در تهران به رسول ترک شهرت یافت.

  یکی از شبهای دهه اول محرم بود و رسول ترک دهانش را از نجاستی که خورده بود با آب کشیدن به خیال خود پاک کرد چرا که باز می خواست به همان هیأتی برود که شبهای گذشته نیز در آن شرکت داشت. ولی این بار گویا فرق می کرد. پچ پچ مسئولان هیأت که با نیم نگاهی او را زیر نظر داشتند برایش ناخوشایند بود. رسول یکی از قلدرهای شروری بود که حتی مأموران کلانتریهای تهران از اینکه بخواهند با او برخورد جدی داشته باشند بیم و هراس داشتند. می شود گفت که رسول از انجام هیچ گناهی مضایقه نکرده بود و این به زعم هیأتی ها که او در مجلسشان بود، گران تمام می شد. بالاخره یکی از میان آنها برخواست و در مقابل رسول قد راست کرد و در برابر لبخند رسول، از او با لحنی تند خواست که ازمجلس بیرون رود. رسول ساکت بود و فقط با ناراحتی به حرفهای او گوش می داد. خیلی ناراحت و عصبانی شد ولی چیزی نمی گفت. همه جا را سکوت فراگرفته بود. به گمان بعضی ها و طبق عادت رسول می بایست دعوایی راه می افتاد اما او بدون هیچ شکایتی و با دلی شکسته آنجا را ترک کرد و رو به سوی خانه حرکت کرد. هرچند رسول آدمی بسیار قلدر و شرور بود ولی اعتقادش به آقا امام حسین (ع) به اندازه ای بود که به او اجازه نمی داد تا از خادمان حسینی (ع) کینه و عقده ای به دل بگیرد و دعوا کند.

  آن شب نیز مثل شبهای دیگر گذشت. صبح خیلی زود بود و هنوز شهر هیاهوی روزانه خود را شروع نکرده بود که در یکی از خانه ها باز شد و مردی بیرون آمد. از حالتش پیدا بود که برای انجام امری عادی و روزمره نمی رود. او به سوی خانه رسول ترک می رفت. به جلوی درخانه رسید و شروع به در زدن کرد. رسول با شنیدن صدای در، خود را به پشت در رساند و در را باز کرد. پشت در کسی را می دید که به طور ناخودآگاه نمی توانست از او راضی باشد، بله، حاج اکبر ناظم مسئول هیأت دیشبی بود. همان هیأتی که رسول دیگر حق نداشت به آنجا برود. اما برخورد گرم و صمیمی حاج اکبر حکایت از چیز دگیری داشت. بعد از کلی معذرت خواهی، از رسول خواست تا در شبهای آینده در جلسات آنها شرکت کند اما چرا؟ مگر چه شده؟ ناظم دیگر بیش از این نمی خواست توضیح دهد ولی اصرار رسول پرده از رازی عجیب برداشت. مرحوم حاج اکبر ناظم در شب گذشته در عالم خواب دیده بود که در شبی تاریک در صحرای کربلاست. او تصمیم می گیرد که به طرف خیمه های امام حسین (ع) برود ولی متوجه می شود که سگی در حال پاسبانی از آنجاست و به هیچ کس اجازه نزدیک شدن به آن خیمه ها را نمی دهد. ناظم زمانی که می خواهد به آنجا نزدیکتر شود، سگ به او حمله می کند. وقتی که می خواهد خود را از چنگال آن سگ رها کند متوجه منظره ای عجیب می شود، بله، چهره آن سگ همان چهره رسول ترک بود. مسئول پاسبانی از خیمه ها ی امام حسین (ع) را رسول ترک برعهده داشت. این همان چیزی بود که در رسول انقلابی عظیم ایجاد کرد و به یکباره از رسول ترک، حربن یزید ریاحی دیگری ساخت. بله، رسول به یکباره اسیر زلف یار شده بود و دیگر هر چه بر زبان می آورد شهد و شکری سوزان بود؛ دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند واندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند.

  او از آن روز به بعد یکی از شیداترین و دلسوخته ترین دلداده ها و ارادتمندان به امام حسین (ع) می شود به گونه ای که هر سخنی که از او درباره آقا بیرون می آمد، هر شنونده ای را گریان و منقلب می ساخت و از این رو به حاج رسول دیوانه شهرت یافت و داستانهای شگفت انگیزی از او نقل می شود که ارادت او را به این خاندان عزیز اثبات می کند.

  سرانجام در شب نهم دی ماه سال 1339 شمسی مصادف با پانزدهم رجب سال 1380 قمری درحالی که او حاج اکبر ناظم را بر بالین خود می بیند با گفتن مکرر آقام گلدی ، آقام گلدی روح بزرگش از بدنش خارج و به دیار باقی می شتابد. جنازه مطهرش را در قم، در کنار تربت پاک خانم فاطمه معصومه (س) در قبرستان حاج آقای حائری (قبرستان نو) به خاک می سپارند.
  روحش همنشین ابدی مولایش باد.


  گفتگوی ویژه ای با کارگردان این اثر موسی الرضا دلخواه:
  کارگردان فیلم مستند داستانی رسول ترک گفت: این فیلم داستان شخصی لاابالی و شرابخوار را روایت می‌کند که باوجود کارهای شرور خود در هیات های عزاداری اباعبدالله الحسین شرکت می‌کند ولی روزی در یک درگیری از هیات بیرون انداخته می‌شود. این شخص در واگویه های خود با خدا مورد لطف حق تعالی و امام حسین قرار می‌گیرد و متحول می‌شود. وی بیان داشت:فیلم مذکور نخستین فیلم داستانی در کارنامه هنری کارگردان می باشد که در دو نسخه ‪ ۶۰‬دقیقه ای برای عموم و ‪ ۴۰‬دقیقه ای برای حضور جشنواره ای تولید شده است. فیلمنامه این فیلم مستند براساس اسناد تاریخی و تحقیق و پژوهش در کتب نگارش شده و مجوز ساخت آن از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم اخذ شده است. بازیگرانی از جمله محمد وفایی، حسین یارمحمدی، رسول سلامتیان، محسن فیض و هدی سعادتمند در فیلم مستند داستانی رسول ترک به نقش آفرینی پرداختند. وی با اشاره به دینی بودن این اثر هنری هدف تولید چنین فیلم‌هایی را رواج فرهنگ امید به رحمت الهی و توبه پذیری خداوند و جلوگیری از یاس و ناامیدی از درگاه حق صورت می‌گیرد.
  1 عدد سی دی | 2450 تومان | خرید پستی خرید پستی خرید پستی خرید پستی
  لینک این محصول | چاپ | سوالات و نظرات

  آخرین مطالب